تبلیغات
مطالب جالب و خواندنی - لولو ‌آنجاست... پشت پنجره!
مطالب جالب و خواندنی
لولو ‌آنجاست... پشت پنجره!

لولو ‌آنجاست... پشت پنجره!

چگونه بر ترس خود غلبه کنیم ؟؟!! کودکان نباید ترسو تربیت شوند .

ترس واكنشی است كه در بسیاری از كودكان به ویژه در سنین پایین وجود دارد،‌اما اگر به درستی كنترل نشود در بزرگسالی دردسرهای فراوانی به وجود می‌آورد.به‌طور كلی ترس در كودكان را می‌توان به دو گروه عمده ترس‌های طبیعی و لازمه دوران رشد و ترس‌های نابهنجار (اضطراب) تقسیم كرد.

كودك ممكن است از بسیاری مسائل احساس ترس و اضطراب كند؛ این ترس به سن او و مرحله رشد احساسی و جسمی او بستگی دارد.

به عنوان مثال زمانی كه می‌خواهیم به كودك دستشویی رفتن را یاد بدهیم دوره‌ای از نگرانی در او مشاهده می‌شود و دائما می‌ترسد كه نتواند خود را كنترل كند.

یا وقتی او بازی‌های گروهی یا رفتن به مهدكودك را آغاز كند، برای مدتی ممكن است جدایی از والدین او را نگران كند.

تنها ماندن كودك بزرگ‌ترین ترس كودكان نوپا است كه بیشتر اوقات زمینه‌ساز سایر نگرانی‌های مربوط به افراد و مكان‌های جدید را تشكیل می‌دهد.

میزان و شدت ترس در 3 و 11 سالگی به اوج خود می‌رسد. در 3 سالگی ترس جنبه موقعیتی دارد؛ یعنی افراد، اشیا و حیوانات موجود در محیط كودك و ترس از تاریكی موارد ترس را تشكیل می‌دهند. درحالی‌كه ترس‌های پیش از نوجوانی، بیشتر جنبه تعمیمی دارد، یعنی كودك زمانی از چیزی ترسیده است و از آن به بعد آن را تعمیم میدهد. این نوع ترس معمولا با اضطراب و نگرانی همراه است.

10 فرمان برای كاهش ترس

1- با كودك خود راستگو باشید. مثلا نگویید كه آمپول درد ندارد، در عوض به او اطمینان بدهید كه این درد، موقتی است و باعث می‌شود حال او خوب بشود.

2 - برای از بین رفتن ترس كودكان از موقعیت‌ها یا چیزهای خاص، باید وی را با آن موقعیت‌ها روبه‌رو كرد. این كار همراه با تجربه‌ای خوشایند، مثل در كنار او بودن یا دادن پاداش، ممكن است. به عنوان مثال اگر كودكتان از حیوان خاصی می‌ترسد اسباب بازی به شكل همان حیوان را به او بدهید تا با آن بازی كند

3- اگر كودك از شب خوابیدن در اتاقش می‌ترسد او را تشویق كنید تا ساعات بیشتری را ابتدادر روز و سپس عصر، بدون شما در اتاق خودش بگذراند.

4- برای از بین بردن ترس كودكان، باید وی را بمرور و در چند مرحله با موقعیت ترسناك مواجه كرد و البته در موقعیتی آرام و راحت به این كار اقدام كرد كه به‌اصطلاح حساسیت‌زدایی منظم نامیده می‌شود.

اگر كودك شما از افراد ناآشنا می‌ترسد همانطور كه كودكتان را در آغوش گرفته‌اید، دوستان ناآشنا را وادار كنید كه با او بگو و بخند كنند.

ادامه:


5 - اگر كودك شما از موقعیت‌های خاصی مثل اصلاح سر روی صندلی آرایشگاه می‌ترسد، او را به آرایشگاه ببرید و مدتی همراه او اصلاح كردن سر بچه‌های بزرگتر را روی صندلی آرایشگاه تماشا كنید.

6 - اگر كودك شما ترس از جدایی دارد، مثلا وقتی او را به مهد كودك می‌سپارید، باید قبل از ترك مهدكودك مدت كوتاهی او را در آغوش بگیرید و به او قوت قلب بدهید كه حتما برای بردن او برخواهید گشت و به او بگویید كه با دوستانش به او خوش خواهد گذشت.

7- اگر كودك شما ترس از خوابیدن دارد، برخی اعمال آرامش‌بخش مانند در‌آغوش‌گرفتن و قصه گفتن باعث می‌شود كودك پیش از رفتن به رختخواب، اطمینان خاطر زیادی پیدا كند.

8- اگر كودك نیمه‌شب بیدار می‌شود و دنبال شما می‌گردد او را به اتاقش برسانید، چند دقیقه در كنار او دراز بكشید و او را آرام كنید.

9- در لحظات تنش‌زا می‌توانید اسباب بازی دلخواه كودك را در اختیارش قرار دهید تا كودك احساس كند همه‌چیز امن است.

10- در لحظات تنش‌زا می‌توانید اسباب‌بازی دلخواه كودك را در اختیارش قرار دهید تا كودك احساس كند همه‌چیز امن است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مرموزترین بیماریهای جهان کدامند!
نشریه لایو ساینس از میان تمامی بیماریهای لاعلاجی که در تمدن امروز بشر وجود دارد 10 بیماری که پزشکان را بسیار به خود مشغول کرده و تا کنون علاجی برای آنها کشف نشده و یا منشا واقعی آنها شناسایی نشده است را معرفی می کند.

بیماریهای زیادی در جهان وجود دارند که پزشکان می توانند با نوشتن چند جمله بر روی برگه نسخه آن را درمان کنند اما در کنار این بیماریها سری دیگری از امراض نیز وجود دارند که برای درمان پزشکان و دانشمندان را دچار زحمات زیادی کرده اند.

تحقیقات فراوانی برای یافتن درمان و ریشه کنی آنها انجام گرفته اما نسخه نوشتنی برای آنها کشف نشده و یا ریشه اصلی آنها یافته نشده است. نشریه لایو ساینس 10 نمونه از این بیماریهای مرموز و همچنان ناشناخته را معرفی کرده است.

بیماری مورژلونز (Morgellons): این بیماری مرموز که به تازگی کشف شده است نشانه های غریبی از خود نشان می دهد و مبتلایان معمولا از علائم ناخوشایندی که بر روی پوست بدن آنها به وجود می آید شکایت می کنند. برخی ریشه این بیماری را توهمات ذهنی می دانند اما برخی دیگر آن را بیماری واقعی و ناشناخته می پندارند.

سندرم خستگی مضمن: یکی از بیماری هایی است که در گروه عوارض فیزیکی ناشناخته پزشکی قرار دارد و مبتلایان به این بیماری به اندازه ای احساس خستگی می کنند که گاهی برای روزها به خواب و استراحت می پردازند.

بیماری کروتزفلد-جیکوب: یکی از نمونه های این اختلال نادر مغزی به نام جنون گاوی شناخته می شود و می تواند در اثر خوردن گوشت آلوده گاو مبتلا بروز پیدا کند. بیماری CJD معمولا سریع و کشنده است اما پزشکان تا کنون موفق به کشف دقیق دلایل بروز این بیماری نشده اند.

شیزوفرنی: یکی از مرموزترین بیماری های روانی است و مبتلا در این بیماری توانایی خود را در تشخیص واقعیت و توهم از دست می دهد. از نشانه های بیماری هذیان گویی، توهم، سخن گفتن نامنظم و مختل، کمبود انگیزه و نبود احساسات است و منشا این بیماری و درمان آن مانند یک پازل دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

اختلال در سیستم دفاعی بدن (Autoimmune Disorder): لوپوس و ام اس از جمله بیماری های به وجود آمده تحت تاثیر این اختلال هستند. در این اختلال اندامهای بدن و فعالیتهای عادی و معمولی آنها به عنوان دشمن شناسایی شده و توسط سیستم دفاعی مورد حمله قرار می گیرند.

پیکا: مبتلایان به این بیماری میل اجتناب ناپذیری به خوردن مواد غیرغذایی مانند کاغذ، چسب یا گل دارند. با وجود اینکه این بیماری معمولا به کمبود مواد معدنی در بدن ارتباط داده می شود، متخصصان تغذیه و پزشکان تا کنون هیچ دلیل قانع کننده ای برای توضیح بروز این بیماری پیدا نکرده اند.

آنفولانزای مرغی: از جمله بیماری هایی است که سیستم دفاعی انسان تقریبا در برابر آن مصونیتی ندارد و ابتلا به آن جان 50 درصد از مبتلایان را می گیرد. تماس مستقیم با پرندگان مبتلا می تواند منجر به ابتلا به این بیماری شود.

سرماخوردگی: با وجود سالانه یک بیلیون مبتلا در ایالات متحده، پزشکان اطلاعات محدودی از این بیماری در اختیار دارند. آبریزش بینی، سرفه و عطسه از نشانه هایی است که انسانها بارها آن را در طول زندگی خود تجربه کرده اند.

آلزایمر: اختلال فرسودگی مغز و فراموشی پیشرفته تعداد زیادی از انسانها در سرتاسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. به دلیل نبود درک درست از دلیل بروز این بیماری درمانی قطعی نیز برای آن کشف نشده است.

ایدز: بیش از بیست سال از ظهور و کشف بیماری مرگبار ایدز می گذرد و تا کنون هیچ درمان قطعی برای آن کشف نشده است. این بیماری اکنون به عنوان یکی از مرگبارترین بیماری های جهان شناخته می شود و اینگونه به نظر می رسد اولین بار از میمونها به انسان انتقال یافته است.

Sick was a satirical-humor magazine published from 1960 to 1980 and lasted 134 issues. It was created by comic-book writer-artist Joe Simon, who also edited the title until the late 1960s. Charlton Comics took over publishing the magazine in 1976 with issue #109.

Sick 's original mascot was a blank-faced little physician. He was later replaced by a mascot named Huckleberry Fink, whose design was similar to that of Mad 's Alfred E. Neuman, and whose motto, instead of Neuman's "What, me worry?", was "Why Try Harder?"

Its contributors included MAD regulars Angelo Torres and Jack Davis. Its art director from 1961 until his death in 1967 was the noted comic-book artist Bob Powell. At one point, the magazine tried to differentiate itself from industry leader Mad by including a stand up-style comedy routine along with the usual contributions.


موضوع :  مطالب جالب  ، 
لینک های مرتبط :  قشنگه نه ؟؟!! ، 
بر چسب ها :  لولو ،  بچه ،  ترس ،  خانه ،  خواب ،  کودک ،  اتاق ،  انسان ،  پنجره ، 

این مطلب توسط  Saeid Lopez  روز جمعه 6 آذر 1388 در ساعت 11:42 ق.ظ نوشته شد | نظرات شما()